email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

RC: Nedej se

27. listopadu 2016 v 15:45 | Bety N. |  Recenze knih
Ahoj přátelé!
Dnešní recenze je na knihu: Nedej se od Rainbow Rowell.

Výsledek obrázku pro nedej se kniha

Anotace:
Nedej se je příběh duchařský, milostný i detektivní. Je v něm přesně tolik líbání a povídání, kolik v knížkách Rainbow Rowellové čekáte - ale mnohem, mnohem víc nestvůr.
Staletá proroctví předpověděla příchod Největšího mága, který díky své obrovské moci zachrání kouzelnický svět před ničivým zlem.
Smůla je, že Simon Snow je nejhorší Vyvolený, jakého kdy kdo vyvolil. Svými kouzly většinou nadělá víc škody než užitku, a tak se radši ohání mečem a čarování nechává na své nejlepší kamarádce. Svět, který má zachránit, nad ním ohrnuje nos. A v boji s tajemným Zlořádem Pletichou se Simon za posledních sedm let taky moc nevyznamenal…
Teď ho čeká poslední rok na Watfordské škole magických umění - možná taky poslední rok jeho života - a on si ho nenechá zkazit ani tím, že mu jeho příšerný, zákeřný, nafoukaný upírský spolubydlící Baz nejspíš přebral holku.
Jenomže Baz udělal něco ještě záludnějšího. Beze stopy zmizel. A Simon nebude mít klid, dokud téhle záhadě nepřijde na kloub.

Autorka:
Rainbow Rowell se narodila v roce 1973. Je autorkou knih: Eleonork a Park, Nedej se a Fangirl, dále má také svojí povídku (O půlnocích) v knize Dárek z pravé lásky. Všechny její knihy jsou velmi úspěšné.


Obsah knihy mými slovy:
O Simonovi a Bazovi už jsme se mohli dočíst v předchozí knize od této autorky: Fangirl, kde mi vsuvky o nich přišly zbytečné, ale tato knížka je pro mě pecka!
Kniha je vyprávěna z pohledu více postav: Simona, Baze, Lucy, Mága, Agáty...
Simon Snow na začátku knihy odjíždi po prázdninách strávených v děckém domově do posledního ročníku na Watford, což je škola kde studují kouzelníci a učí se kouzlit a podobně. Poslední ročník si chce opravdu užít. Také bude muset vyřešit pár věcí: co bude dělat po škole, Pletichu a Agátu. Pleticha je stvůra, která páchá zlé věci, vysává magii z různých míst, takže potom se na těchto místech nedá kouzlit a kouzelníkovi je tu špatně. Agáta se Simonem chodí, i když jí Simon vyděl s Bazem. A to je další věc: Baz! Simon ho ze srdce nenávidí, je to jeho spolubydlící a Simon si navíc o Bazovi myslí, že je upír. Ale jaké je to pro Simona překvapení, když Baz není na škole.
Navíc je Simon Vyvolený a má kouzelnický svět ochránit před hrozným zlem.

Můj názor:
První část knihy mně přijde zvláštní a moc si mě nezískala, což je nějakých 120 stránek, ale potom se knížka pěkně rozjela a pohltila mě. Autorka má krásný styl psaní. U knihy jsem se zasmála. Postavy této knížky také musím zmínit, protože jejich popisy a tak jsou úžasné. Co mě také velmi zaujalo jsou kouzelné formule: Jako pára nad hrncem, Slyšte, slyšte, Kdo hledá, najde...
Ve výsledku jsem z knihy nadšená a moc jsem si jí užila. Konec za mě také super! Nemám co vytknout kromě začátku. 5*/5*


Tak se mějte hezky, čtěte a ahoj! BETY
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama