email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

RC: Otevřené dveře aneb o dívce se spoustou kuráže

26. prosince 2016 v 16:30 | Bety N. |  Recenze knih
Ahoj přátelé!
Dnešní recenze je na knihu Otevřené dveře od Beryl Matthews.


Anotace:
Po celý svůj krátký život má jedenáctiletá Rose Websterová zavřené dveře do přívětivějšího světa. Vyrůstá v chudinské čtvrti v Londýně se sourozenci, jejichž násilí se snaží vyhýbat, a s věčně opilým otcem. Pěstuje si neuhasitelnou žízeň po vědění a přesvědčení, že ona a všichni, které miluje, si zaslouží lepší život. Všechno, co Rose má, je bystrá mysl a vůle přežít. Dokáže si otevřít dveře a uchopit příležitost být "někým"?
Příběh plný lásky, tepla a humoru o dívce se spoustou kuráže a vášně a jejím boji za lepší život.

Autorka:
Beryl Matthews se narodila v Londýně. Vyrůtala v rodině nadšených čtenářů a knihy byly vždy důležitou součástí jejího života. Mezi její koníčky patří psaní, čtení a golf.

Obsah knihy mými slovy:
Rose žije v chudinské čtvrti se svými sourozenci, matkou a násilnickým a opilým otcem. Rose to tam nenávidí, ale věří, že sebe i svou rodinu odtud dostane. A také věří, že jediná možná cesta k tomu, je vzdělání, proto pilně studuje. Myslí si, že projevování citů je slabost, proto může působit jako chladná a sobecká. Jejím velkým snem, je studovat i nadále na střední škole a pomáhat lidem s chudinských čtvrtí k lepšímu životu.
Tento historický román je vyprávěn v průběhu více let 1913 -1926.Můj názor:
Toto je kniha určená starším čtenářů než jsem já, ale i tak se mi líbila. Kniha mě upoutala svou obálkou a neměla jsem problém se do ní začíst. Děj pěkně ubíhá a kniha je čtivá. Je to krásný a silný příběh. Autorka se v některých částech mohla více rozepsat. Hlavní hrdinka Rose mi chvílemi lezla na nervy, hlavně ke konci knihy, ale na druhou stranu jsem jí chápala. Moje oblíbená postava byla její sestra Annie.
Závěrem knihu hodnotím pozitivně 4*/5*.

Mějte se krásně, čtěte a ahoj. BETY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 2. ledna 2017 v 3:31 | Reagovat

to mne zaujalo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama