email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

RC: Povstaneme, rudí jako úsvit

14. ledna 2017 v 14:30 | Bety N. & Magda |  Recenze knih
Ahoj přátelé! Dnešní recenze je na knihu Rudá královna od Victoria Aveyard.
Od této knihy jsem neměla vlastně žádná očekávání. Myslela jsem si, že to bude jen slátanina. O to víc mě překvapila!


Anotace:
Chudobou sužovaní Rudí jsou prostí občané žijící pod krutovládou Stříbrných, špičkových válečníků s božskými schopnostmi. Sedmnáctiletá Mare Barrowová patří mezi Rudé a bere to jako fakt, na kterém se nikdy nic nemůže změnit. Podaří se jí získat práci ve Stříbrném paláci, uprostřed těch, které z duše nenávidí. A rychle odhalí, že navzdory barvě své krve dostala do vínku také jednu vražednou schopnost. Takovou, která může ohrozit a svrhnout vládu Stříbrných. Ale se sílou je nebezpečné si zahrávat. Kdo může v tomto světě rozděleném krví vyhrát?

Autorka:
Narodila se v roce 1991. Věnuje se psaní scénářů a knih. Se svou knihou Rudá královna vyhrála cenu GoodReads Choice Awards v kategorii Best Debut Goodreads Author (46 698 hlasů). Nyní žije v Los Angeles.

Obsah knihy mými slovy:
Mare Barrowová žije ve světě, který je rozdělený krví. Někteří mají krev stříbrnou a jiní rudou. Stříbrní vládnou rudým. Každý stříbrný má nějaké schopnosti, ale rudí ne a tak stříbrným musí sloužit. Mare je rudá. Nemá žádnou práci a tak se musí smířit s tím, že jí stejně jako její bratry odvedou v 18 letech na vojnu. Jediné jak umí své rodině pomoci jsou krádeže.
Jednoho dne se dozví, že její kamarád Kilorn musí také na vojnu, protože přišel o práci. Rozhodne se, že mu musí pomoci. Snaží se najít způsob, aby mohly společně uprchnout. Díky tomu se seznámí s Farley, která by je za velké peníze odvedla na bezpečné místo. K tomu ovšem nedoje. Jednoho dne se Mare dostane do zámku jako služebná. Náhodou se ukáže, že i když je rudá, tak má schopnosti. Má velkou možnost dokázat, že rudí nejsou jen otroci!


Citáty:
V této knize jsou skvělé myšlenky a citáty, ale mohou to být spoilery. Pokud jste knihu nečetli, tak raději tuto část přeskočte.

Na pravdě nezáleží, záleží jen na tom, čemu věří lidé.
Když poznáš něčí strach, poznáš jeho samého.
Povstaneme, rudí jako úsvit.
Každý může zradit.

Můj nárzor:
Jak jsem psala už v úvodu, od knihy jsem neměla žádná očekávání a naopak jsem si myslela, že to bude katastrofa. O to více mě kniha překvapila.
Hlavní hrdinku jsem na začátku knihy nemohla vystát, ale ke konci se to zlepšilo. Děj je chytlaví a kniha je velmi čtivá. Jsou tam nějaké okopírované prvky. Je tam Selekce a kouzelné schopnosti také nejsou nic moc nového. Ale když se přes to přenesete, myslím, že by se vám to mohlo líbit. Mě se to tedy velmi líbilo. Nemohu si pomoct, protože mě to dostalo a pohltilo, navzdory všemu, co jsem tady vypsala.
Citáty a myšlenky jsou dokonalé. Moje nejoblíbenější postava byla Farley.
Co se týče velkého zvratu na konci knihy. Za mě fajn a já to autorce žeru.4,5*/5*

Názor mojí sestry:
Od knihy jsem měla poměrně velké očekávání. Její obálka byla skvostná a tak jsem doufala, že bude skvostný i samotný děj.
Už od začátku mi přišla kniha zajímavá. Děj byl neustále akční, chvilkami napínavý, děsivý a některé scény mi přišly přitažené za vlasy. Hlavní hrdinka mi přišla poměrně sympatická i když si občas na můj vkus příliš stěžovala. Na konci proběhl poměrně zajímavý zvrat, který jsem nečekala. Celkově knihu hodnotím pozitivně i když měla nedostatky. 4*/5*

Mějte se hezky, čtěte a ahoj. BETY & Magda
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 16. ledna 2017 v 22:33 | Reagovat

pěkné

2 radyprosuperholky radyprosuperholky | E-mail | Web | 20. ledna 2017 v 14:28 | Reagovat

Pěkný blog konečně podobný jako mám já :) Nechtěla byjsi někdy udělat recenzi moje segra je upír tuto knížku bych ti doporučila

3 radyprosuperholky radyprosuperholky | E-mail | Web | 30. ledna 2017 v 19:20 | Reagovat

Ahoj nechceš spřátelit blog?

4 Bety Bety | 4. února 2017 v 11:26 | Reagovat

[1]: Děkujeme

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama