email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

RC: Den co den v jiném těle

4. února 2017 v 8:15 | Bety N. |  Recenze knih
Ahoj přátelé! Dnes je tady recenze na knihu Den co den od Davida Levithana. Je to první díl ze série.

Výsledek obrázku pro den co den
Anotace:
Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada - vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života.
Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.

Autor:
David Levithan patří mezi americké autory. Získal několik ocenění za své knihy, kterých napsal celou řadu. V česku od něj vyšlo například: Slovník lásky, Líbali jsme se, Dash a Lily - Kniha přání atd. a také má svou povídku v knize Dárek z pravé lásky - 12 zimních políbení.

Obsah knihy mými slovy:

Představte si, že se každý den probudíte v těle jiného člověka.

A tak je to Den co den. Nemůžete s tím nic dělat a tak je to s vámi již od narození. Každý den bydlíte někde jinde, máte jiné rodiče, jiné vlasy, jinou barvu pleti a někdy jste kluk a jindy dívka...
Jednou se proberete v těle, které patří klukovi jménem Justin a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Strávíte s ní úžasný den, který jako vždy skončí a vy jste zase někým jiným, ale musíte na ní stále myslet a vymýštel, jak se s ní setkat. Dovedete si to představit? Přesně o tom je tento příběh.

"Doufal jsem, že láska překoná všechny potíže. Ale láska nepřekoná žádnou překážku. Sama o sobě nepřekoná zhola nic. Spoléhá na nás, že jejím jménem překonáme všechny potíže sami."

Můj názor:
Kniha mě od prvního slova zaujala. Příběh je zajímavý a rozhodně originální. Velmi oceňuji jeho nápaditost. Hlavní postava nebo spíše osobnost, která se každý den probouzí v těle někoho jiného mě velmi bavila stejně jako většina ostatních postav. Myšlenky této knihy se mi také líbily a od tohoto autora určitě nečtu poslední knihu.
Místy mi přišlo, že se kniha motá v kruhu. Kolem poloviny knihy se děj vlekl a bylo to pořád dokola.
Konec se mi líbil! Myslím, že autor knihu zakončil povedeně. Na druhý díl se moc těším!
Závěrem to nějak zhrnu! Skvostný a originální námět a postavy, které mě bavili. Kolem poloviny knihy děj trochu pokulhával, ale i tak se mi kniha líbila. Doporučuji. 4*/5*

Mějte se hezky, čtěte a ahoj. BETY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama