email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

RC: Jak tenká je hranice mezi sny a realitou? Třpytivý příběh protkaný sny!

18. února 2017 v 13:00 | Bety N. |  Recenze knih
Ahoj přátelé! Dnes je tady recenze na knihu Dreamologie od Lucy Keating.

Překlad: Jana Jašová
Nakladatel: YOLI
Počet stran: 336


Anotace:
Kdo by nechtěl potkat kluka svých snů? ...A jak se vůbec stane, že se do někoho zamilujeme?
Alice potká kluka svých snů - doslova. S Maxem toho od dětství prožili spoustu, pojí je dlouhá léta přátelství, ale i vzájemných sympatií - až na to, že vše se odehrává pouze v jejich snech. Když se pak Alice se svým otcem přestěhuje z New Yorku do Bostonu a začne chodit na novou školu, je pro ni velkým překvapením, když Maxe ve třídě potká - krásného kluka z masa a kostí. Cestu k sobě ale nenacházejí snadno. Za vším vězí dávný experiment, který jim hranici mezi realitou a snovým světem nadlouho rozostřil.
Komediální příběh s laskavě potrhlými hrdiny a spoustou sympatických postav, které čtenáře donutí smát se nahlas!

Autorka:
Lucy Keating je mladá americká spisovatelka a Dreamologie je její prvotinou. Kromě psaní se věnuje hudbě nebo diskutuje s věrným psím kamarádem Erniem.


Obsah knihy mými slovy:
Alice žije ráda ve snech, asi více než v realitě. Ve svých snech se totiž často potkává s Maxem a zažívají spolu různá dobrodružství už od dětství. Max byl její jedinou radostí, když svět nebyl tak úplně růžový, hlavně když jí opustila matka. Postupně se do něj Alice zamilovala.
Když se poté Alice se svým otcem přestěhují, v nové škole ho Alice potká. Setká se se svým klukem snů! Ze začátku to sice vypadá, že Max jí vidí poprvé v životě, ale nakonec je to přeci jenom trochu jinak. Postupně se společně snaží odhalit pravdu o svých společných snech a zjišťují, jak tenká je hranice mezi sny a realitou.


Můj názor:
Obálka mě svým skvostným vzhledem nadchla a díky ní jsem si knihu přečetla. Od knihy jsem měla velká očekávání, která se ve výsledku vlastně splnila a líbila se mi!
Už od první věty jsem si všimla krásného stylu psaní autorky, který celou knihu vylepšil a posunul, o něco výš. Skvělé vykreslení postav a jejich pocitů a prostředí. Doufám, že od Lucy Keating vyjdou v ČR další knihy.
Krásný námět, který zaujme. Začátek je pomalejší a první třetina knihy slabší, ale nakonec se kniha zlepší a rozjede a my si můžeme tento příběh vychutnat. Kniha je protkaná špetkou napětí a spoustou lásky. Příběh označuji jako čtivý. Občas jsem se u knihy i zasmála, ale upřímně jsem čekala, že vtipné scény tam budou ve větší míře. Postavy, jak slibuje anotace, jsou opravdu fajn.
Na konec jsem byla zvědavá a přečetla jsem ho jedním dechem. Hodnotím ho jako povedený.

Závěrem bych ráda napsala shrnutí. Snad každého zaujme námět, obálka a anotace. Překvapilo mě, že toto je autorčina prvotina, protože je to krásná kniha, která je skvěle a čtivě napsaná. Rozhodně si tuto knihu přečtěte, protože si myslím, že tato autorka by se měla podpořit. Začátek je pomalejší, ale potom se děj rozjede. Ke konci jsem byla nadšená a autorka to zakončila pěkně. Skvělá kniha spíše na odpočinek. 4*/5*

Knihu k recenzi mám od: megaknihy.cz
Knihu u nich koupíte tady


Mějte se hezky, čtěte a ahoj! BETY
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Zaujala tě tato kniha Dreamologie?

Musím si jí přečíst 66.7% (2)
Asi si jí přečtu 33.3% (1)
Nezaujala mě 0% (0)

Komentáře

1 girl-diy girl-diy | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 20:19 | Reagovat

Kniha je zajimavá a zajímala by mě jedna otázka? Jak požádat o recenzní výtisk?

2 Bety N. Bety N. | Web | 13. května 2017 v 19:00 | Reagovat

[1]: Já jsem napsala na email, který mají na stránkách, že bych s nimi ráda spolupracovala a oni se se mnou následně domluvili na podmínkách.

3 girl-diy girl-diy | E-mail | Web | 14. května 2017 v 18:48 | Reagovat

[2]: Diky, už jsem se s nima domluvila a spolupracujeme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama