email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

RC: Sněhem pokryté království Kaninu

9. února 2017 v 18:00 | Bety N. |  Recenze knih
Ahoj přátelé!
Dnešní recenze je na první díl ze série Kroniky Kaninu - (Příběh ze světa Tryllů). Tuto knihu napsala Amanda Hocking a jedná se o knihu Mrazivý oheň.


Anotace:
Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?

Autorka:
Amanda Hocking žije v Minisotě, kde pracuje na další knize. Její knihy jsou v zahraničí bestsellery a jsou prodávány zejména jako e-book.


Obsah knihy mými slovy:
Bryn se svými blonďatými vlasy a modrýma očima nikdy nezapadala mezi obyvatele království Kaninu, ale to jí nezabránilo tomu, jít si za svým snem. Podaří se jí to a stane se stopařkou.
Její první práce je, když v království probíhá slavnost, kde má Bran hlídat, aby se něco nepřihodilo. Té osudné noci se sice nestane nic na oslavách, ale až po nich. Brynin otec je královský kancléř a když se společně po slavnosti chystají vyrazit domů, potkají Kanstantina Blacka. Ten se pokusí zabít jejího otce, ale Bryn tomu zabrání. A po Konstantinu Blackovi jakoby se slehla zem...
... až do doby, kdy se s ním Bryn opět setká na jedné své misi.


Můj názor:
Neodolala jsem krásné obálce a slibné anotaci a rozhodně nelituji! Tato kniha je skvělým prvním dílem do nadějné série. Kniha je spíše popisného rázu a seznamuje nám s prostředím, kde se série bude odehrávat. Prostředí se mi líbí stejně jako postavy včetně hlavní hrdinky.
Není tady žádný otravný milostný trojúhelník ani podobná klišé, ale také tam není moc akce, ale i tak jsem se nenudila.
Tuto knihu hodnotím jako povedenou! Těším se na pokračování. 3,5*/5

Mějte se hezky, čtěte a ahoj! BETY ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama