email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

RC: Kdo přibude na Seznam mrtvých?

16. března 2017 v 14:00 | Bety N. |  Recenze knih
Ahoj přátelé!
Dnes je tady recenze na knihu Seznam mrtvých od Jennifer L. Armentrout. Jedná se o lehký thriller, ve kterém nejdete nejen strach a napětí, ale také lásku.

Překlad: Renata Heitelová
Nakladatel: Baronet
Počet stran: 344

Výsledek obrázku pro seznam mrtvých

Anotace:
Ella se před pár měsíci rozešla se svým přítelem Gavinem. Na začátku nového školního roku se s kamarádkou Linds rozhodnou, že si poslední rok na střední škole užijí naplno. Ovšem cestou z večírku je Ella přepadena neznámým útočníkem a všechno se změní. Sedmnáctiletá studentka se ocitá v centru vyšetřování pokusu o vraždu, přesto se snaží vrátit do zaběhlých kolejí.
Ella nedokáže setřást pocit, že ji někdo sleduje. Když se začnou záhadně ztrácet její spolužačky a objevovat mrtvá těla, dívka začne podezírat i své nejbližší přátele, včetně pohledného trenéra sebeobrany Jensena. Navíc se zdá, že vraždy mají něco společného se starou nešťastnou událostí. V malém virginském městečku Ella náhle neví, komu může věřit.
Seznam mrtvých je napínavý thriller pro mládež protnutý romancí.

Autorka:
Jennifer píše paranormální romány pro mládež, sci-fi, fantasy a romance ze současnosti. Už na základní škole, když začala psát povídky, snila o tom, že se stane spisovatelkou. Když právě nepracuje, ráda čte, dívá se na zombie filmy nebo si užívá volný čas se svým manželem a psem Lokim.

Obsah knihy mými slovy:
Končí prázdniny a Ella a její nejlepší kamarádka Linds se těší na poslední rok na střední škole. Slíbí si, že si poslední rok na střední užijí. Jejich plány se rozplynou, když je Ella napadena člověkem s maskou klauna. Kdyby se tam neobjevil Jensen, její bývalý dobrý kamarád, kdoví jak by to dopadlo. Začíná vyšetřování tohoto napadení.
Začínají se ztrácet další lidé v okolí Elly a dějí se divné věci. Ella si myslí, že jí někdo sleduje, ale co když to je jenom paranoia? Rozhodne se chodit na sebeobranu, kterou vede právě Jensen. Postupně se spolu více sblíží, ale Ella stále myslí na minulost. Jensen, Ella, Gavin a Penn se kamarádili, ale díky následujícím událostem se parta rozpadla. Penn spáchal sebevraždu, Jensen s Ellou se pohádali a Jensen s rodinou se následně odstěhoval, Gavin a Ella spolu chodili, ale rozešli se.
Ella má pocit, že její napadení a následující události mají něco společného s Pennem.

Můj názor:
Na tuto knihu jsem se velice těšila. Měla jsem od ní velká očekávání, protože jsem na ní slyšela skvělé ohlasy. Kniha mě nezklamala a moc se mi líbila, ale kniha je mířena na YA čtenáře, tak se k ní musí i přistupovat.
Kniha mě od začátku zatáhla do děje. Je to velice dobře a poutavě napsané, myslím, že by to mohlo zaujmout i "občasné čtenáře". Velice dobře autorka propojila strach, napětí i lásku. Občas mi opravdu přeběhl mráz po zádech, i když se jedná o odpočinkový thriller, tak atmosféra knihy a maska klauna na mě působili děsivým dojmem. Příběh je skvěle zpracovaný, pěkně plynul a bavil mě. Konec sice nebyl až tak překvapivý, ale autorka ho výborně napsala a zpracovala.
Nakonec knihu hodnotím velice pozitivně. Moc jí doporučuji všem, které zaujala. 5/5*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 26. března 2017 v 10:57 | Reagovat

Vypadá to na velmi zajímavou knihu. Docela mě láká :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama