email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

RC: Půvabný příběh ze života sirén

5. března 2017 v 17:30 | Bety N. |  Recenze knih
Ahoj přátelé!
Dnes je tady recenze na knihu Siréna od Kiera Cass. Miluji sérii Selekce, a proto jsem se na tuto knihu velmi těšila.

Překlad: Jindra Horynová
Nakladatel: CooBoo
Počet stran: 304


Anotace:
Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce.
Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.

Autorka:
Kiera Cass se narodila v květnu roku 1981. Svojí prvotinu Siréna vydala v roce 2009, ale v ČR vyšla až po velkém úspěchu série Selekce. Má ráda dorty.

Obsah knihy mými slovy:

Představte si, že bájné sirény opravdu existují.

Kahlen žila se svou rodinou poměrně šťastný život, ale všechno se jednoho dne změní. Loď, na které pluje i Kahlen s rodinou, změní směr jízdy. To proto, že slyší vábivý zpěv sirén. Všichni cestující umírají ve vlnách Oceánu, jen Kahlen přežije, ale stává se na sto let sirénou. Kahlen to bere jako muka, i když ostatní sirény jsou jí skvělými sestrami. I Oceán, který má v této knize i city a pocity, si ji oblíbil.
Po osmdesáti letech služby se stane něco zvláštního. Kahlen potká kluka, kterého kupodivu nezajímá jen její krása, kterou byla jako siréna obdarována. Ten kluk se jmenuje Akinli a baví se s ní i poté, co zjistí, že je němá. Postupně se do sebe zamilují, ale je to tak správné?

Můj názor:
Zaujala mě obálka, ale i bez toho bych si knihu přečetla, protože od této autorky bych přečetla všechno. Kiera Cass opět nezklamala a vytvořila půvabný a krásný příběh, který se mi líbil.
Jedná se o velmi čtivou knihu na odpočinek. Autorka píše poutavě, ale Selekce je lepší. Kniha je pěkná hned od první věty. Vtáhla mě bez problému do děje a nenudila mě ani vteřinu, i když prostředek může někomu připadat jako vleklý. Postavy mě velmi bavili. Na konci je i napětí, ale celou knihu provází hlavně láska.
Kniha mi vykouzlila úsměv na tváři, což oceňuji. Přečetla jsem ji jedním dechem. Celý příběh bych shrnula jako kouzelný. Nemůžu jinak než 5*/5*.

Mějte se krásně, čtěte a ahoj. BETY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 girl-diy girl-diy | Web | 6. března 2017 v 12:35 | Reagovat

Recenze se ti moc povedla a musím s tebou souhlasi autorka píše moc poutavě, sice knižku sirenu jsem ještě nečetla, ale chystám se číst a jsem ráda, že jsi mi jí víc ukázala a já vím na co se můžu těšit

2 Bety N. Bety N. | Web | 7. března 2017 v 15:45 | Reagovat

[1]: Děkuji, to je fajn

3 Kory Kory | Web | 23. ledna 2018 v 9:21 | Reagovat

Ah... tohle ale není moc dobrá recenze. Myslím, že ve správné recenzi by se kniha měla víc rozebrat, jít víc do hloubky než jen bavilo/nebavilo, a že to má vleklý prostředek. Tohle mi nepřijde jako recenze, ale spíš jako zaplacená reklama na tuto knihu, o které si já naopak po zkušenosti se Selekcí myslím, že bude podřadná.

4 Bety N. Bety N. | 26. ledna 2018 v 21:45 | Reagovat

[3]: Jenže mě to nikdo nezaplatil... :D V současné době jsou mé recenze na lepší úrovni, tato má skutečně chyby.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama