email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

RC: Kdo je Vězeň noci a mlhy?

10. června 2017 v 19:45 | Bety N.
Ahoj přátelé! Dnes je tady recenze na knihu od Anne Blankman s názvem Vězeň noci a mlhy.
Překlad: Kristýna Wanková
Nakladatel: CooBoo 2016


O autorce:
Anne Blankman se vždy chtěla stát spisovatelkou. Její rodiče jí pojmenovali po Anne Greena Gables. Vyrůstala v New Yorku. Věnovala se baletu, učení a plavání. V češtině od ní zatím vyšla pouze jedna kniha Vězeň noci a mlhy.

O čem kniha vypráví?
Mnichov ve 30. letech 20. století je plný nebezpečí a tajemství. Své o tom ví i Gretchen, protože v Mnichově vyrostla. Je to ambiciózní mladá slečna, která se chce stát lékařkou. Její otec se stal dobrým přítelem Adolfa Hitlera, když společně bojovali za První světové války. Jenže její otec padl, aby zachránil Hitlerův život při Pivním puči. Gretchen žije jako oblíbenkyně jejího strýčka Dolfa.
Jenomže potká židovského novináře Daniela Cohena. Daniel je velmi pohledný a odvážný mladík, ale Gretchen musí přece myslet na to, že se jedná o Žida. Avšak přesto vyslechne jeho verzi příběhu, jak její otec zemřel a díky tomu začne pátrat, jak se to stalo ve skutečnosti. Postupně odhaluje pravdu, šlo totiž o vraždu.
Gretchen stojí před volbou. Zvolí si život mezi národními socialisty, nebo poslechne své srdce a půjde s Danielem?

Můj názor:
Knihu jsem si přečetla kvůli zajímavé anotaci a obálce. Anotace je totiž velmi poutavá a obálka se také vydařila.
Autorka píše velice čtivě, proto jsem neměla problém se začíst. Kniha se čte dobře a je napínavá, proto jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Autorka dobře popsala prostředí i postavy. Postavy jsou dobře vykreslené a vyvíjejí se v průběhu knihy. Chovají se přesvědčivě, ale je těžké se ve všech těch jménech orientovat. Hlavní hrdinka mi přišla sympatická. V knize je více popisů prostředí, které se mi líbili a více mě zatáhli do děje. Milostná linka mi nevadila.
Tempo příběhu mi vyhovovalo, protože není ani zrychlené ani utahané. Autorka propojila vymyšlené postavy a fiktivní vraždu s postavami, které skutečně existovali a historickými momenty, které se stali. Ke konci knihy jsem byla čím dál zvědavější, jak to dopadne. Konec se mi líbil, autorka knihu dobře zakončila. V originále vyšlo i pokračování, které ale zatím není přeložené do češtiny. Knihu doporučuji. 5*/5*

Mějte se hezky, čtěte a ahoj. BETY
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 writeblog writeblog | Web | 11. června 2017 v 19:12 | Reagovat

Určitě je to zajimavá a poutavá kniha

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama