email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

RC: Některá tajemství jsou nebezpečná když se vysloví

22. června 2017 v 21:20 | Bety N.
Ahoj přátelé. Vítám vás u recenze na knihu Odpusť mi. Megan od Abbie Rushton.
Překlad: Romana Jarolínová
Nakladatel: Yoli 2016


O čem kniha vypráví?
Megan nemluví, proto se stala terčem posměchu. Přestala mluvit poté, co zemřela její nejlepší kamarádka Hana. Všichni si myslí, že to byla nehoda, ale Megan ví své. Uzavřela se do sebe a věří, že přestat mluvit je to nejlepší, co může udělat, aby se nikdo nikdy nedozvěděl to strašlivé tajemství. Jediný její kamarád je Luke, se kterým se zná již od dětství. To se změní, když do školy přijde nová dívka Jasmine. Chce se s Megan kamarádit, což Megan vyrazí dech. Jasmine je upovídaná, veselá, sympatická, empatická, temperamentní holka. Postupně se přeci jenom s Megan sblíží. Ovšem Jasmine se začnou dít zvláštní věci a chodit výhružné vzkazy.

Můj názor:
Kniha má velice vydařenou obálku, která čtenáře zaujme. Řeší především mezilidské vztahy, pocity, myšlenky a téma šikana. Pozitivně hodnotím skvělý námět. Příběh je poklidný, ale čtivý, protože autorka píše pěkně. Hezky popisuje prostředí i postavy a pocity hlavní hrdinky Megan. Z pohledu Megan je totiž příběh vyprávěn. Postavy jsou dobře vykreslené a mají zajímavé charaktery. Ale v příběhu mohlo být více napětí. Kniha má zvláštní atmosféru, terá se mi líbila. Po čase příběh nabere neočekávaný směr.
V knize se rozebírá i vztah mezi Megan a její maminkou, který také tvoří podstatnou část příběhu.
Polehoučku se dozvídáme střípky z toho, jak a proč Hana zemřela a na konci knihy všechno vyplyne na povrch. Jedná se o silný příběh. Na konci i slzička ukápla. Donutilo mě to trochu se o knize zamyslet. Bohužel autorka nedořešila některé věci, které nakousla. To mi vadí hodně, protože i tyto detaily a vedlejší linky jsou důležité. I přesto se mi kniha líbila. 3,5*

Mějte se hezky, čtěte a ahoj. BETY
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. června 2017 v 15:04 | Reagovat

Moc dobrá recenze, bohužel knížka nepatří k žánru který vyhledávám...

2 Bety N. Bety N. | Web | 26. června 2017 v 16:42 | Reagovat

[1]:Děkuji za hezký komentář.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama