email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

RC: Pravda skrytá v deníku, lásce & gelatu

17. července 2017 v 14:00 | Bety N. |  Recenze knih
Ahoj přátelé!
Vítám vás u recenze na knihu Láska & gelato od Jenna Evans Welchová.
Překlad: Magdaléna Stárková
Nakladatel: CooBoo 2017


O čem kniha vypráví?
Itálie je podle spousty lidí skvělá země kde strávit léto, poznat památky, najít lásku a ochutnat gelato. Lina do Itálie jede z jiného důvodu než si užít prázdniny. Musí poznat muže, který se o ní šestnáct let jejího života nezajímal, přestože je to její otec. Přála si to Linina máma než umřela a Lina chce splnit její přání, i když její otec žije na hřbitově. Ovšem dostane se jí do rukou deník, který si psala její máma, když pobývala v Itálii. Lina začne odhalovat tajemství, která ledacos změní. Navíc se seznamuje s novými lidmi. Mezi nimi je i Linin nejlepší kamarád Ren, se kterým společně pátrají po tajemstvích z deníku nebo krásný Thomas.

"Když onemocněla, hodně o něm mluvila a donutila mě slíbit, že se sem na chvilku přijedu podívat. Nikdy se mi ale nesvěřila s tím, co se mezi nimi tehdy vlastně pokazilo. Asi proto mi tu nechala ten deník." Naše pohledy se setkali. Teď zase spadla čelist Renovi.


Můj názor:
Knihu zdobí nádherná a roztomilá obálka a poutavá anotace. Čtení mě bavilo. Kniha má výbornou atmosféru a nese se v odpočinkovém duchu. Ihned mě upoutal specifický styl psaní autorky, který je čtivý, zábavný a podaný s vtipem. Autorka krásně vykresluje postavy a popisy prostředí. Postavy jsou sympatické. Dialogy se vydařili. Autorka si skvěle poradila i s tématem ztráty blízké osoby.
Zato romantika se moc nepovedla. Připadala mi nucená a zbytečně rychlá. V denících Lininy matky je i milostný trojúhelník, ale mě kupodivu nevadil. I v Linině životě milostný trojúhelník nechybí, ale je spíše naznačený a velice upozaděný. Pátrání po tajemstvích z deníku přináší do knihy napětí a zvraty. Zvraty jsem ovšem odhadla, protože jsou předvídatelné.
I když kniha má pár chyb, ve svém žánru (young adult contenporary) je vydařená. Doporučuji jako výbornou oddechovku na léto. 4*

Mějte se hezky, čtěte a ahoj. BETY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 012Teri 012Teri | E-mail | Web | 30. července 2017 v 21:34 | Reagovat

Knihu mám přečtenou a musím říct, že jsi mě s recennzí předběhla, knihu mám už 14 dní přečtenou a recenzi plánuji v srpnu, jinak kniha byla naprostou úžasná a ren byl strašně moc sladky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama