email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

Podzimní tipy na čtení 🍁

30. září 2017 v 18:22 | Bety N. |  Knižní deníček
Ahoj přátelé!
Podzim je skvělým ročním obdobím pro milovníky knih. Vzít si knížku a čaj během sychravého dne, kdy za oknem fouká vítr a padá barevné listí, je úžasné. Proto bych Vám ráda doporučila pár knížek.


Seznam mrtvých - J. L. Armentrout
Na podzim probíhá Halloween spojený se strachem. Proto chci zmínit tuto knížku, která je sice strašidelná, ale stále je určena teenagerům. Příběh dokáže čtenáře udržet v napětí. Najde se v ní i trochu lásky. (RECENZE)

Končí prázdniny a Ella a její nejlepší kamarádka Linds se těší na poslední rok na střední škole. Ella je však napadena člověkem s maskou klauna. Kdyby se tam neobjevil Jensen, její bývalý dobrý kamarád, kdoví jak by to dopadlo. Začíná vyšetřování tohoto napadení, ale ztrácí se další lidé v okolí Elly. Ella se rozhodne chodit na sebeobranu, kterou vede právě Jensen.

Papírová princezna - Erin Watt
I na podzim je čas na výbornou chytlavou knížku plnou intrik, bohatství a romantiky, od které se čtenář nemůže odtrhnout. Tihle Royalové Vás zničí.

Sedmnáctiletá Ella žila celý život jen s matkou a po matčině smrti jí nezbylo nic jiného než živit se jako striptérka. Život se jí obrátí vzhůru nohama, když se v její škole objeví Callum Royal. Callum Royal je miliardář a je její opatrovník. Ellu donutí, aby se přestěhovala do jeho sídla, kde žije se svými pěti syny, kteří Ellu nenávidí. Ella se s nenávistí, intriky a luxusem musí naučit žít.


Kvílející schodiště - Jonathan Stroud
Kniha, při které Vám bude běhat mráz po zádech, i když je určena teenagerům.

Více než padesát let sužují Velkou Británii duchové, proto vznikají parapsychické agentury, které s duchy bojují. Nejmenší agenturou ve Velké Británii je Loockwood a spol. Zakázka, která ze začátku vypadá jako každá jiná, se ovšem zvrtne. Agentura je před krachem. Ovšem objeví se nabídka, že tři členové agentury mají přečkat noc v domě, ve kterém se nikdo nedožil díky duchům rána. Přijetí nabídky by agenturu však dostalo z dluhů.

Nedej se - Rainbow Rowell
Nedej se je moje srdcovka. Humorná, duchařská, romantická, čtivá, napínavá… (RECENZE)

Simon Snow na začátku knihy odjíždí po prázdninách strávených v dětském domově do posledního ročníku na Watford, což je škola, kde studují kouzelníci a učí se kouzlit. Také bude muset vyřešit pár věcí: co bude dělat po škole, Pletichu a Agátu. Pleticha je stvůra, která páchá zlé věci, vysává magii z různých míst, takže potom se na těchto místech nedá kouzlit a kouzelníkovi je tu špatně. Agáta se Simonem chodí, i když jí Simon vyděl s Bazem. A to je další věc: Baz! Simon ho ze srdce nenávidí, i když je to jeho spolubydlící a Simon si navíc o Bazovi myslí, že je upír. Navíc je Simon Vyvolený a má kouzelnický svět ochránit před hrozným zlem.

Naslouchač - Petra Stehlíková
Kniha od české autorky skrývá úžasný temný příběh, který se mi moc líbil.

Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin. Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musíi sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea.


Mějte se hezky, čtěte a ahoj BETY
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Betty Betty | Web | 13. listopadu 2017 v 21:49 | Reagovat

Lockwooda a spol. jsem měla v ruce v levných knihách a nakonec si ji nevzala :-/ A Papírová princezna mě láká tak snad se k ní taky snad jednou dostanu...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama