email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Bety N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.
snapchat: betynep

RC: Vypadá jako člověk, ale je to diabolik

7. ledna 2018 v 21:00 | Bety N. |  Recenze knih
Ahoj přátelé! Vítám Vás u recenze na knihu Diabolik od S. J. Kincaid. Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji martinus.cz.
Originální název: The Diabolic
Žánr: Young adult, Sci-fi
Překlad: Lucie Schurerová
Nakladatel: Fragment 2017


O čem kniha vypráví?
Nemesis je diabolik. Na první pohled se sice diabolici od člověka neliší, ale slouží jako osobní strážci, kteří jsou schopní kohokoliv zabít pro záchranu svého svěřence. Vyrůstají jako krutě vychovávaná zvířata. Po čase se za pomoci přístrojů zcivilizují, přístroje jim zvětší část mozku. Stroje také nastartují proces vazby, kdy diabolik pozná člověka, kterého musí za každou cenu ochraňovat.
Nemesis se stala strážcem Sidonie von Impyrean. Žijí spolu jako sestry, takže když dojde k zakázání diaboliků, Sidonie přesvědčí rodiče, aby si Nemesis ponechali. Sidoniin otec, senátor von Impyrean, jako spoustu jiných neuznává helionistické náboženství, které zakazuje studium přírodních věd a matematiky. Tím se znelíbí Imperátorovi. Ten předvolá Sidoniu na císařský dvůr mezi šlechtu. To může být pro Sidoniu smrtelně nebezpečné, co kdyby se Imperátor rozhodl potrestat ji za činy jejího otce. Nemesis se tedy vydává místo Sidonii k Imperátorovi a je odhodlaná položit za ni i život.

Můj názor
Kniha přináší chytlavý, svižný a promyšlený příběh. Díky strhujícímu ději, napětí a čtivosti donutí čtenáře otáčet stránky dál a dál. Děj se odvíjí povětšinou neočekávaným směrem. Je nabitý zvraty a odhaleními, některé čtenáře překvapí, některé se dají předvídat. Kromě toho příběh řeší hlavně politiku, Nemesinu lidskost a v druhé polovině milostnou linku, která je pozvolná, hezká a uvěřitelná. V knize nechybí drsné, nemilosrdné scény, ale zvládnou je i slabší povahy. Autorka postupně věrohodně vykresluje funkčnost a historii a píše poutavě a čtivě. Charaktery postav jsou zajímavé. Včetně charakteru hlavní hrdinky Nemesis, z jejíhož pohledu je kniha vyprávěna. Nemesis je místy přehnaně dokonalá, ale to autorka omlouvá tím, že Nemesis patří mezi diaboliky. Konec se velmi povedl.
Knihu můžu doporučit všem čtenářům young adult žánru. Těm, co mají rádi romantické knížky i drsnější, protože autorka umí psát a vytvořila zajímavý příběh se spoustou zvratů, který se zabývá hlavně politikou. Já jsem z knihy nadšená. 5*/5*


Mějte se hezky, čtěte a ahoj. BETY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J.R. J.R. | Web | 19. ledna 2018 v 19:02 | Reagovat

Ten obal knížky je boží :O já miluju motýle <3 obsah taky nevypadá špatně :)

2 Baryn Baryn | Web | 22. ledna 2018 v 21:14 | Reagovat

Vykreslení funkčnostui a historie bych v takvém příběhu nečekala, ale věřím, že i díky tomu to může stát za to. Nápad se strážcem mi originální nepřijde ani trochu, ale to zpracování udělá hodně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama