email: blogerka.bety@seznam.cz
youtube: Betty N.
instagram: @betynep
ask: bety_n
databáze knih: BetyN.


RC: S Ohnivákem na krku cestou dimenzemi objevit Tisíc kousků tebe

2. dubna 2018 v 10:50 | Bety N. |  Recenze knih
Ahoj přátelé! Vítám Vás u recenze na knihu Tisíc kousků tebe od autorky s pseudonymem Claudia Gray.
Série: Ohnivák 1. díl
Překlad: Zuzana Bičíková
Žánr: Young adult, Sci-fi
Nakladatel: CooBoo 2017


O čem kniha vypráví?
Marguerite Caineová je dcerou dvou geniálních fyziků, kterým svět vděčí za mnohé objevy a zjištění, jenž Henryho a Sophii Caineovi dovedli až k vynalezení Ohniváka, přístroje určeného k cestování alternativními dimenzemi. Člověk, který za pomoci Ohniváka dimenzemi cestuje, přenáší pouze své vědomí do "svého" těla v jiné dimenzi. Marguerite však vášeň pro fyziku po rodičích nezdědila. Věnuje se malování. I přesto ji rodiče neodsoudili, milují ji stejně jako starší dceru Josie. Josie bydlí na koleji, studuje oceánografii, ale Marguerite společně s výzkumnými asistenty žije u rodičů. Asistentů se u nich vystřídalo mnoho, nyní mají asistenty dva: Paula a Thea. Dalo by se říct, že rodiče Josie a Marguerite je dokonce trochu považují za své syny.
Rodinná idylka se však změní, když auto Henryho Caine skončí ve vodě, kde Henry utone. Policie následně zjistí, že autu někdo záměrně poškodil brzdy. Navíc někdo smazal mnoho výzkumných dat. Všechno nasvědčuje tomu, že to udělal výzkumný asistent Paul Markov, který po tomto incidentu zmizel do jiné dimenze. Marguerite souhlasí s návrhem druhého výzkumného asistenta Thea, který je stejně zdrcen jako Marguerite, protože Henryho i Paula měl moc rád.
Marguerite se společně s Theem vypraví alternativními dimenzemi hledat Paula a pomstít se způsobem oko za oko, tedy Paula zabít. Nakonec se dostávají až do dimenze, kde Marguerite je velkokněžnou v Rusku a Theo pracuje na výzkumu ve Francii, což v dimenzi, kde se cestuje maximálně vlakem, způsobí obrovský problém. Velkokněžně Marguerite v této dimenzi dělá osobního strážce Paul, nebo spíše jeho současná verze a mezi ním a Marguerite začíná nebezpečný vztah.Nejhorší na tom je, že Marguerite se rozbil Ohnivák. Jak se Marguerite dostane do své dimenze, kde na ní čeká vystrašená matka a sestra?

O autorce:
Claudia Gray je pseudonym Amy Vincent. Kromě knihy Tisíc kousků tebe napsala úspěšnou sérii Evernight. Autorka žije v New Orleans. Celý život ji fascinují nevysvětlené záhady.

Můj názor
Obálka knihy se moc povedla, ta určitě zaujme nejednoho čtenáře. Anotace naopak není dobře vymyšlená.
Kniha je napsána v ich-formě z pohledu milé a kreativní Marguerite, se kterou jsem se ihned sžila. Dále v knize najdeme třeba uličnického Thea, správnou starší sestru Josie a Paula. Paulova vina hraje v příběhu hlavní roli, proto o něm každý čtenář může mít jiné mínění. Já bych ho charakterizovala jako tajemného, chytrého a tichého. Postavy jsou dobře vykreslené, čtenář si bez problémů najde své favority, kterým opravdu fandí.
Autorka Claudia Gray píše čtivě a chytlavě, díky tomu se kniha čte lehce a stránky rychle mizí pod rukama. Moc se mi líbí téma cestování alternativními dimenzemi, přijde mi zajímavé a originální. Příběh pozvolna plyne bez nudných míst. I když mě kniha bavila od začátku do konce, nejdelší část z dimenze, kde je hlavní hrdinka ruskou velkokněžnou, mi připadala nejzábavnější a nejzajímavější, ale mohla být daleko lépe propracovaná.
Autorka se bohužel rozhodla cestování alternativními dimenzemi příliš nevysvětlovat, spoustu věcí nedotáhla do konce a nevyvarovala se nelogičností. Zaměřuje se spíše na milostný trojúhelník, i když u této knihy mi milostný trojúhelník nevadil, má svůj účel. Já si myslím, že jednoduchost knihy je obrovskou předností i záporem. Sice se lehce čte, zabaví, je milá, ale autorka mohla knihu posunout někam jinam, kdyby některé věci více rozpracovala, zaměřila se na vysvětlení, jak to celé funguje…
Jsem velmi zvědavá na další díly.

Knihu bych doporučila náctiletým čtenářům, v tomto případě spíše čtenářkám. Neotřelé cestování alternativními dimenzemi určitě zaujme, je originální. V knize si určitě snadno najdete postavy, kterým budete fandit. Navíc je kniha dobře napsaná. Bohužel potenciál knihy není plně využit, autorka mohla spoustu věcí více vysvětlit a vyvarovat se nelogičností. 4*/5*

Mějte se hezky, čtěte a ahoj. BETY
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama